انواع روشویی سنگی موجود در بازار

انواع روشویی سنگی موجود در بازار

ظاهر بسیار شیک و منحصر به فرد روشویی های سنگی امکان استفاده از این روشویی ها را در منازل، رستوران ها و مجتمع ها فراهم می کند. این روشویی ها که به تازگی وارد بازار شده اند از مدل های جدید روشویی ها بشمار می آیند. این روشویی های سنگی دارای انواع مختلفی می باشند :

  1. روشویی تمام سنگی
  2. روشویی سنگی کابینت دار

 

1. روشویی تمام سنگی

روشویی سنگی پایه دار یا ایستاده که تماما از سنگ ساخته می شوند، از مدل روشویی تمام سنگی است، این محصول می تواند یک تکه یا دو تکه باشد.

  • در حالت یک تکه، کاسه توالت و پایه آن به هم چسبانده می شوند. مانند مدل لبه دار
  • در حالت دو تکه، کاسه و پایه از هم جدا می شوند; مانند مدل روسنگی (کاسه سطحی) که در آن سنگ روشویی روی صفحه قرار می گیرد. همچنین مدل زیرسنگی که سنگ روشویی از زیر به صفحه چسبانده می شود.

روشویی سنگی پایه دار یا ایستاده

در این مدل برای نگه داشتن روشویی سنگی از پایه استفاده می کنند. استفاده از سنگ مرمر و سنگ گرانیت در این مدل از روشویی سنگی، بسیار متداول است. علی رغم اینکه در روشویی سنگی پایه دار، کابینتی برای جای دادن لوازم حمام و سرویس بهداشتی ندارید، همچنان این مدل از پر طرفدارترین هاست و در طرح های مختلف در حال تولید است.

2. روشویی سنگی کابینت دار

این نوع از روشویی های سنگی به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. روسنگی
  2. زیرسنگی
  3. روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه توکار لبه دار

 

1. روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه روکار ( روسنگی )

در این سبک از روشویی، یک کابینت ساخته شده از ورق پی وی سی، پایه روشویی را تشکیل می دهد. این کابینت می تواند زمینی یا پایه دار باشد که از طریق آویز دیواری قابل نصب است. روی این کابینت یک صفحه سنگی تعبیه شده است و روی این صفحه کاسه هایی به اشکال مختلف مانند گرد، بیضی، مربع، مستطیل و غیره از همان سنگ قرار داده شده است.

روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه روکار

مدل روسنگی برای نصب بر روی سطح مناسب است. از آن جایی که تمام کاسه روشویی در دید است، از سنگ های زیبا و گران قیمت برای ساخت آن استفاده می گردد.

2. روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه توکار ( زیرسنگی )

در این مدل کاسه روشویی از پایین صفحه به آن متصل می شود. برای این سبک روشویی هم می توان از کاسه سنگی و هم زیرسنگی استفاده کرد. چسباندن کاسه و صفحه باید با دقت و درستی انجام شود تا به مرور زمان بر اثر آب و رطوبت و فرسایش، زیرسنگی و صفحه از یکدیگر جدا نشوند. برای این کار از چسب سنگ و چند قطعه سنگ کوچک و نازک در امتداد لبه ها و گوشه های زیرسنگی و صفحه‌ی سنگ استفاده می شود. این قطعات از افتادن کاسه و جدا شدن از صفحه جلوگیری می کنند.

روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه توکار
روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه توکار

از سنگ گرانیت در این مدل استفاده می شود که گودی و لبه روشویی درون کابینت قرار می گیرد. سنگ گرانیت بسیار زیبا و جذاب است و در طرح ها و رنگ های مختلف یافت می شود.

3. روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه توکار لبه دار

این سبک کار تقریبا مشابه مدل زیرسنگی است. تفاوت این است که لبه های کاسه روشویی بالاتر از صفحه سنگی است. به گونه ای که چند سانتی متر زیر لبه های بیرونی کاسه به صفحه سنگ چسبانده شود. در این مدل محصول بیشتر از کاسه سنگی گرد یا مدور استفاده شده است.

روشویی کابینتی صفحه سنگی با کاسه توکار لبه دار

این روشویی سنگی بسیار نقلی و کوچک است و برای محل هایی که فضای کوچکی برای سرویس بهداشتی دارند، مثل شرکت ها، بسیار مناسب است. از سنگ کوارتز ، برای ساخت این روشویی ها استفاده می شود. معمولا بر روی کابینت نصب شده و لبه آن از سطح کابینت بالاتر است.

نتیجه گیری

روشویی های سنگی تنوع زیادی دارند که می توانید با توجه به دکوراسیون و طرحی که برای منازل یا شرکت ها و جاهای دیگر دارید از یکی از انواع روشویی های سنگی استفاده کنید. برای مشاهده قیمت و خرید روشویی سنگی به سایت ای بی ام کالا مراجعه نمایید.

انواع روشویی سنگی موجود در بازار

انواع روشویی سنگی موجود در بازار