سنگ های مورد استفاده در روشویی سنگی کدامند؟

سنگ های مورد استفاده در روشویی سنگی کدامند؟

سنگ طبیعی از دیرباز به طور گسترده توسط انسان مورد استفاده قرار گرفته است. زیبایی رگه ها و نقش های سنگ طبیعی در کنار بافت آن بسیار چشم نواز و دلنشین است. این موضوع سنگ را به یکی از عناصر مورد استقبال و مجلل در ساخت ملزومات محیط زندگی تبدیل کرده است.

امروزه روشویی های سنگی طراحی سبک کلاسیک و قدیمی را با المان های مدرنی که در طراحی سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود ترکیب کرده و ظاهری زیبا، شیک و جدید به خانه می بخشد. مدل ها، طرح ها، اندازه ها، رنگ ها و انواع سنگ های مناسب برای استفاده در طراحی این روشویی ها، دست ما را در انتخاب محصول باز گذاشته است.

تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ یکی از ویژگی های بارز روشویی های سنگی است. اما باید با توجه به ابعاد و شرایط مربوط به نصب و همچنین اجرای آن به بهترین شکل روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

جنس سنگ های استفاده در روشویی های سنگی

  1. گرانیت
  2. کوارتز
  3. مرمریت

برای خرید ست روشویی سنگی  می توانید به فروشگاه ای بی ام کالا مراجعه نمایید.

1. سنگ گرانیت

سنگ گرانیت
سنگ گرانتیتی دارای تنوع رنگ مختلفی است

گرانیت یکی از پرطرفدارترین سنگ ها برای ساخت روشویی سنگی است. وجود کانی های مختلف در این سنگ تنوع رنگی زیادی را در این دسته ایجاد کرده است. از رنگ های روشن تا تیره، ساده یا رگه دار و بافت، ما را در انتخاب کاملاً آزاد می گذارد.

سنگ گرانیت از نظر وزن یکی از سنگین ترین سنگ های موجود در بازار است. استحکام و مقاومت بالایی در برابر خراش و ضربه دارد. به دلیل رنگ قابل توجهی برای ساخت روشویی های تزئینی و اجرای بهتر دکوراسیون مناسب است.

2. سنگ کوارتز

سنگ کوارتز
سنگ کوارتز مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد

کوارتز دومین عنصر فراوان روی زمین و طبیعت است. سختی بسیار بالایی دارد که باعث می شود در برابر ضربه، آب و رطوبت بسیار مقاوم باشد. این ماده معدنی در رنگ های متنوعی موجود است که بیشتر آن ها روشن هستند و آن هایی که شفاف تر هستند ارزش بیشتری دارند. در عین حال باید در نظر داشت که برخی از مدل های این سنگ گرانبها بوده و تهیه هر نوع از آن آسان نیست. نمونه های کوارتز راه راه و بافت نسبت به مدل های دیگر نیاز به مراقبت و تمیزکاری بیشتری دارند.

3. سنگ مرمریت

سنگ مرمریت
سنگ مرمریت از زیباترین سنگ های روشویی است.

یکی از زیباترین و چشم نوازترین کانی ها در بین سنگ های تزئینی سنگ مرمریت است. این ماده معدنی در مصارف آبریز برای روشویی های مجلل تر استفاده می شود. در رنگ های روشن تا تیره به صورت مات و براق موجود است.

با این حال، در سنگ مرمرهای روشن با سطوح خورده، مراقبت بیشتری برای جلوگیری از فرسایش لازم است. همچنین در مرمریت‌های ساب خورده تیره بافت باید توجه بیشتری برای جلوگیری از برآمدگی و خراش به خرج داد. این نوع سنگ نسبت به سایر کانی ها مقاومت کمتری در برابر PH اسیدی دارد. بنابراین در نظافت و شستشو نباید از شوینده های اسیدی قوی استفاده کرد.

 

ویژگی های قابل توجه روشویی سنگی

روشویی های سنگی از طیف قابل توجهی از مواد معدنی و سنگ های مناسب برای استفاده در فضای سرویس بهداشتی و حمام ساخته و پرداخته می شوند.

  • استحکام یکی دیگر از ویژگی های سنگ روشویی مناسب است که باید مورد توجه قرار گیرد
  • سطح صاف و صیقلی و وجود حداقل منافذ در سنگ نیز از نظر بهداشتی بسیار مهم است، سطوح ناهموار و متخلخل بستر مناسبی برای تجمع آلودگی ها فراهم می کند و نظافت روشویی را دشوار می کند
  • مقاومت در برابر آب یکی از نکات اصلی در انتخاب نوع سنگ مناسب برای سرویس بهداشتی است

گفتیم در اغلب روشویی ها معمولاً از کوارتز، مرمریت و گرانیت تشکیل می شود. از نمونه سنگهای تشکیل شده از این دسته سنگ ها می‌توان به سیمکان، پرشین سیلک، تراورتن، دهبید، اونیکس و… اشاره نمود.

نکته : در تولید این سبک از روشویی ها از یک نوع سنگ طبیعی یا ترکیبی از چند نوع سنگ طبیعی با هم استفاده می شود. گاهی اوقات از موادی مانند رزین، چسب، چوب و … در فرم تمام شده و نهایی این گونه محصولات استفاده می شود.

برای خرید ست روشویی سنگی  می توانید به فروشگاه ای بی ام کالا مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

روشویی سنگی یکی از انواع خاص، تزیینی، کاربردی و محبوب این روزها برای سرویس بهداشتی و حمام است. طراحی منحصر به فرد و زیبایی و استحکام این نوع روشویی ها خریداران را به خود جلب کرده است.

این روشویی های سنگی هم در کابین یا پیشخوان و هم به عنوان تمام سنگ در سرویس بهداشتی استفاده می شود. حتی در دکوراسیون منزل نیز گاهی از چنین محصولاتی به عنوان جایگزین سینک استفاده می کنند.

سنگ های مورد استفاده در روشویی سنگی کدامند؟

سنگ های مورد استفاده در روشویی سنگی کدامند؟